Image
Image
Image

ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ІМЕНІ БОРИСА СРЕЗНЕВСЬКОГО

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЗАСНОВАНА У 1855 РОЦІ

Грамота Верховної Ради України
Грамота Верховної Ради України
Image

ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ІМЕНІ БОРИСА СРЕЗНЕВСЬКОГО

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЗАСНОВАНА У 1855 РОЦІ

Грамота Верховної Ради України
Грамота Верховної Ради України

М Чорнобиль

logCH

 

 

 

 

Метеорологічні дані Чорнобиль

 Метеостанція    Дата 

 Температура 

повітря 

(t)

 Вологість 

(%)

 Вітер  (м/с)

 Напрямок 

вітру

(град)

Атм. тиск

(мм. рт.ст.)

 Гамма-випромінення,

мкР/год

Погода 
Чорнобиль

15.04

09:00

 

11.2

 

57 1-4
240  747

у повітрі 20

на грунті 27

Невелика хмарність
 

15.04

15:00

11.6 35 4-11 250  746

у повітрі 20

на грунті 25

Похмуро

15.04

21:00 

7,4 81 0-4

00

744

у повітрі 21

на грунті 25

Мінлива

хмарність

 

Метеорологічна станція Чорнобиль (М Чорнобиль)
07270, м. Чорнобиль, вул. Кошового, 7, тел/факс (04593) 5-14-16

 

 

Chornobil

 

  Перші метеорологічні спостереження в м. Чорнобиль були розпочаті в 1894 р., але скоро були припинені і знову розпочаті у 1909 р. по програмі метеорологічного поста, а в 1925 р. була відкрита метеорологічна станція II розряду. До війни, крім спостережень за основними метеолементами, велись спостереження за інтенсивністю рідких опадів та тривалістю сонячного сяйва. Метеостанція постійно обслуговувала агро і метеорологічною інформацією місцеві органи влади і народногосподарські організації міста і району.
  Метеорологічна станція Чорнобиль з 1977 року увійшла до складу мережі станцій спостережень і лабораторного контролю за радіоактивним забрудненням навколишнього середовища (проводились спостереження за рівнем гамма - фону по приладу ДП-5). Метеорологи-спостережники завжди сумлінно й відповідально виконували покладені на них обов'язки. Коли того весняного ранку у квітні 1986 року черговий технік проводила вимірювання, то не повірила власним очам. Ще й ще раз повторювала заміри, але помилки не було, стрілка відхилялася далеко вправо.
  В цій складній ситуації метеорологи спрацювали чітко, в Київ пішли штормові телеграми відповідно до інструкцій.
Незважаючи на високий рівень радіоактивного забруднення, спостережники забезпечили роботу метеостанції з 26 квітня по 5 травня 1986 року.
З 5 травня 1986 р до 1 травня 1988 р. метеорологічна станція Чорнобиль тимчасово була закрита, але спостереження забезпечувались вахтовим методом силами всієї Гідрометеорологічної служби України.
  В цей період метеорологічні спостереження проводились по скороченій програмі, в 3-х пунктах проводились радіометричні спостереження. Спостереження здійснювались оперативною групою, яка забезпечувала гідрометеорологічною інформацією комплекс об'єктів, організацій та установ Чорнобильської зони, в т. ч. Державну комісію по ліквідації наслідків аварії ЧАЕС, авіацію, що брала участь у ліквідації цих наслідків, та відповідний штаб Гідрометеорологічної служби України.
  З 1 травня 1988 року робота станції була відновлена в повному обсязі, відновлений штат працівників на чолі з Кордик З. Ф.
Крім цілодобових метеорологічних спостережень (за напрямком та швидкістю вітру, атмосферним тиском, температурою та вологістю повітря, температурою ґрунту, атмосферними опадами, хмарністю, видимістю, атмосферними явищами), на станції проводяться радіометричні спостереження за величиною гамма - фону по ДРГ-01Т, за забрудненням повітря (за допомогою фільтровентиляційної установки) та радіоактивним забрудненням опадів (по планшету). Працівники станції проводять також гідрологічні спостереження на р. Прип'ять, де знаходиться гідрологічний пост.

 

© 2024, ЦГО. Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва центральної геофізичної обсерваторії

Please publish modules in offcanvas position.