Image
Image
Image

ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ІМЕНІ БОРИСА СРЕЗНЕВСЬКОГО

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЗАСНОВАНА У 1855 РОЦІ

Грамота Верховної Ради України
Грамота Верховної Ради України
Image

ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ІМЕНІ БОРИСА СРЕЗНЕВСЬКОГО

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЗАСНОВАНА У 1855 РОЦІ

Грамота Верховної Ради України
Грамота Верховної Ради України

М Тетерів

 LogTet

 

 

 

 Метеорологічні дані Тетерів 

 Метеостанція  Дата  

  Температура 

повітря

(t)

 Вологість 

(%) 

  Вітер 

(м/с)

 Напрямок 

вітру

(град)

Атм.

  тиск 

(мм. рт.ст

Гамма-

випромінення,

мкР/год

   Погода   
 Тетерів

15.04

09:00

11,7

59 0 0 746,5 8

хмарно

15.04

15.00

9,8 77 3 270 745,9 8 злив дощ

15.04

21.00

7,7 89 0 0 743,8 8               

хмарно                 

х

                             

Метеорологічна станція Тетерів (М Тетерів)
07820, Бучанський р-н, смт Пісківка, вул. Лісна, 84б, тел/факс (04577) 3-32-75

Teteriv1

   Метеорологічна станція Тетерів - одна з 10-ти станцій Київського регіону, які проводять метеорологічні спостереження. Розташована станція в зоні Полісся на правому березі р. Тетерів, правій притоці р. Дніпро. Лісові масиви хвойних порід дерев, що чергуються з полями, розташовані у всіх напрямках від станції. Станція належить до системи Гідрометеорологічної служби України, безпосередньо підпорядкована Центральній Геофізичній Обсерваторії імені Бориса Срезневського. Метеорологічні спостереження розпочались при залізничній станції Тетерів у 1928 р. У 1930 р метеостанція була передана гідрометслужбі.
   Перерва в роботі станції була тільки під час окупації з 1941 по 1943 р Після відновлення роботи станції півроку спостереження велися похідними приладами. З 1949 р метеорологічні спостереження проводяться за програмою II розряду, як і на інших метеостанціях України. Виконує великий комплекс метеорологічних та агрометеорологічних спостережень, в т.ч. цілодобові спостереження за температурою та вологістю повітря, атмосферним тиском, швидкістю та напрямом вітру, кількістю опадів, температурою ґрунту, атмосферними, в т.ч. небезпечними та стихійними гідрометеорологічними явищами. З 1949 по 1957 р станція проводила також актинометричні спостереження за сонячною радіацією, які були організовані професором Щербань М.І., а з 1958 р по 1996 р проводились спостереження за тривалістю сонячного сяйва. Першим і єдиним актинометристом була випускниця Харківського метеорологічного інституту Зливко Л.Є. 
   Також з 1954 року на станції розпочалися агрометеорологічні спостереження (фенологія, прогнозування, запаси вологи в ґрунті, відрощування озимини) і в цьому ж році було введено штатну одиницю техніка-агрометеоролога. На сьогодні агрометеорологічні спостереження 
проводяться на полях Бородянського району.
   Станція визначає кислотність опадів, щоденно вимірює радіаційний гамма - фон повітря. Метеорологічна станція Тетерів забезпечує органи місцевого самоврядування, адміністрацію, агропромисловий комплекс району, підприємства та організації необхідною інформацією про погодні умови, агрометеорологічними даними.
Дані станції щоденно передаються в Український Гідрометцентр і використовуються для аналізу синоптичної ситуації і прогнозування погоди.
   Першим начальником станції, котрий мав вищу освіту синоптика, був Гронський Михайло Романович. Разом з дружиною, яка також мала вищу освіту по спеціальності, вони ділилися своїми знаннями та умінням працювати з приладами з працівниками станції, а саме Марченко Р.Ф., Марченко В.С., Глущенко Г.К. та Жук Л.О. 
В 1954 році стацію очолив Марченко Володимир Семенович. На початку 1984 року розпочато будівництво нового приміщення станції. 
   З 1986 по 1993 рік станцію очолювала Глущенко Ганна Кузьмівна. В грудні 1993 року було завершено будівництво станції та введено в експлуатацію нове її приміщення, на відстані 50 м від метеомайданчика. 
   З 1993 року по даний час станцію очолює Зайдліч Юлія Володимирівна, яка в 1996 році закінчила Одеський ГМІ нині ОДЕКУ.

 

© 2024, ЦГО. Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва центральної геофізичної обсерваторії

Please publish modules in offcanvas position.