ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 19 Серпня 2022 П'ятниця
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
27662 переглядів
413 відвідувачів
548 сессійНовини

12.11.2020  Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Київ у жовтні 2020 року

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забрудненням атмосферного повітря в м. Київ проводились на 16 постах. Для визначення забрудненості повітря за місяць було відібрано і проаналізовано 6662 проби.

У жовтні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту – у 2,5 раза, фенолу – 1,5 раза, діоксиду сірки та  формальдегіду – у 1,3 раза, оксиду азоту – у 1,2 раза.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у жовтні становили: на вул. Каунаській – 2,1 ГДКм.р., на вулиці Інженера Бородіна – 1,7 ГДКм.р., вул. Семена Скляренката – 1,6 ГДКм.р. Ще на семи постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,0-1,4 ГДКм.р. Максимальні концентрації оксиду вуглецю на рівні 1,7 ГДКм.р. відмічені на проспекті Перемоги (поблизу метро Святошин), 1,1 ГДКм.р. – на вул. Семена Скляренка.  З сірководню максимальні концентрації на рівні 1,2-1,3 ГДКм.р. зареєстровані на вул. Інженера Бородіна та вул. Семена Скляренка, з фенолу на рівні 1,2 ГДКм.р. на вул. Семена Скляренка.

Загальний рівень забруднення атмосфери у жовтні по місту характеризувався, як високий.

Найбільш забрудненим повітрям у жовтні відзначався район вул. Семена Скляренка та вул. Каунаської. Високим рівнем забруднення також характеризувались райони Деміївської площі, Оболонського проспекту, Бессарабської площі, проспекту Перемоги (поблизу метро Святошин), бульвару Лесі Українки, вулиці Олександра Довженка (поблизу метро Шулявка), площі Перемоги, вулиці Академіка Стражеска. Підвищений рівень забруднення повітря фіксувався на вулицях   Попудренка, Інженера Бородіна. Низьким забрудненням повітря характеризувались проспект Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії) та Гідропарк (район поблизу мосту метро та автомагістралі). Порівняно з вереснем 2020 р. спостерігалось незначне зниження забрудненості повітря. Порівняно з жовтнем 2019 р. рівень забруднення атмосферного повітря знизився більш суттєво за рахунок зниження вмісту фенолу, формальдегіду та діоксиду сірки.

Якість води у Дніпрі визначалась за гідрохімічними показниками. У жовтні було відібрано 18 проб води, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені сполуками азоту нітритного на рівні 1-2 ГДК, сполуками цинку та фенолами – 1-3 ГДК, хрому  шестивалентного – 2-4 ГДК, міді – 1-5 ГДК, сполуками мангану – 1-7 ГДК.  Вміст сполук азоту амонійного був на рівні ГДК.

Концентрації заліза загального, нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищували відповідні нормативи.

У порівнянні з жовтнем 2019 р.  у воді р. Дніпро в районі м. Київ дещо зменшився  вміст сполук азоту амонійного, азоту нітритного, цинку, заліза загального, хрому шестивалентного; концентрації сполук міді  та фенолів дещо збільшились.

Для вивчення радіаційної ситуації на території Києва проводились щоденні вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінення, а також за окремим регламентом відбір та аналіз проб атмосферного повітря та поверхневих вод на визначення вмісту радіонуклідів.

Радіаційний стан на території м. Київ у жовтні був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у місті протягом місяця знаходилась в межах 10-15 мкР/год, за середнього значення 12 мкР/год.

Надмірна кількість опадів у жовтні (2,9 місячної норми) сприяла очищенню приземного шару атмосфери від радіоактивних аерозолів. Сумарна бета-активність повітряних аерозолів, яка визначається переважно природними радіонуклідами – ізотопами урану, торію та продуктами їх розпаду, знизилась у 1,5 рази відносно показників попереднього місяця та склала в середньому за місяць 16,8×10–5 Бк/м3. Концентрація техногенного цезію-137 у повітрі становила 0,35×10–5 Бк/м3.

Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом жовтня 2020 року у м. Київ не спостерігалось.

Об’ємна активність цезію-137 у дніпровській воді в районі м. Київ складала 11,3 Бк/м3, стронцію-90 – 13 Бк/м3, що істотно нижче за допустимий вміст цих радіонуклідів у питній воді згідно “Допустимих рівнів вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у харчових продуктах та питній воді” (допустимий рівень – 2000 Бк/м3 для кожного з цих радіонуклідів).

...
Новини ЦГО
16.08.2022 Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
09.08.2022 Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
03.08.2022 Збірник Праць ЦГО тепер зареєстрований офіційно
Інформуємо всіх читачів, що збірник Праць Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневс
02.08.2022 Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
01.08.2022 Погодні підсумки липня місяця у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськоговаш IP 3.235.140.84
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії