ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 26 Жовтня 2020 Понеділк
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
56817 переглядів
714 відвідувачів
1029 сессійновини

15.10.2020    Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у вересні 2020 року

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забрудненням атмосферного повітря в Києві проводились на 16 постах. Для визначення забрудненості повітря за місяць було відібрано і проаналізовано 7204 проби.

У вересні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту - у 3,0 рази, фенолу - у 1,7, формальдегіду - у 1,3, оксиду азоту - у 1,2, діоксиду сірки - у 1,1 раза.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у вересні становили: 2,1 ГДКм.р. – на вулиці Каунаській, 1,8 ГДКм.р. – на Бессарабській площі, 1,7 ГДКм.р. – на Деміївській площі,  1,6 ГДКм.р. - на проспекті Перемоги (район метро «Святошин») та вулиці Інженера Бородіна (район ДВРЗ); ще на п'яти постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,1-1,5 ГДКм.р. Максимальні концентрації інших забруднювальних домішок не перевищували допустимих норм.

Загальний рівень забруднення атмосфери у вересні по місту характеризувався як високий.

У просторовому розподілі найбільш забрудненими у вересні були райони Деміївської площі, вулиць Каунаської та Семена Скляренка. Високим рівнем забруднення повітря характеризувались також Бессарабська площа, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро «Шулявка»), проспекти Перемоги (район метро «Святошин») та Оболонський, площа Перемоги, бульвар Лесі Українки. Повітря на вулицях Академіка Стражеска, Попудренка, Інженера Бородіна (район ДВРЗ) характеризувалось підвищеним рівнем забруднення. Район Гідропарку (поблизу мосту метро та автомагістралі) та проспект Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії) характеризувались низьким рівнем забруднення повітря.

Загалом у вересні, порівняно з попереднім місяцем, спостерігалось підвищення середнього вмісту фенолу та зниження вмісту формальдегіду.

У порівнянні з вереснем 2019 р. загальний рівень забруднення повітря в Києві знизився. Зафіксовано суттєве зниження вмісту формальдегіду, деяке зниження вмісту фенолу та діоксиду сірки. Лише з діоксиду та оксиду азоту зафіксовано підвищення середньомісячних концентрацій.

Якість води у Дніпрі визначалась за гідрохімічними показниками. У вересні було відібрано 18 проб води, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені сполуками азоту нітритного, сполуками  мангану на рівні 1-3 ГДК, цинку – 1-4 ГДК, міді – 1-7 ГДК, сполуками хрому  шестивалентного – 2-11 ГДК. Концентрації азоту амонійного, заліза загального, фенолів були на рівні ГДК. Вміст нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищував відповідні нормативи.

У порівнянні з вереснем 2019 р.  у воді р. Дніпро в районі Києва дещо збільшився вміст сполук заліза загального та міді; концентрації азоту амонійного, хрому шестивалентного, фенолів, нафтопродуктів зменшились.

Для вивчення радіаційної ситуації на території Києва проводяться щоденні вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінення, а також за окремим регламентом відбір та аналіз проб атмосферного повітря та поверхневих вод на визначення вмісту радіонуклідів.

Радіаційний стан на території Києва у вересні був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у Києві протягом місяця знаходилась в межах 10-14 мкР/год, за середнього значення 12 мкР/год.

Вересень виявився аномально теплим та недостатньо вологим. Такі погодні умови були сприятливими для розвитку дефляційних процесів та деякого збільшення внаслідок цього концентрації радіоактивних елементів природного походження у приземному шарі повітря. Сумарна бета-активність повітряних аерозолів, яка визначається переважно природними радіонуклідами – ізотопами урану, торію та продуктами їх розпаду, склала в середньому за місяць 26,0×10–5 Бк/м3. Концентрація техногенного цезію-137 у повітрі становила 0,47×10–5 Бк/м3.

Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом вересня 2020 року у м. Київ не спостерігалось.

Об’ємна активність цезію-137 у дніпровській воді в районі Києва складала 8,8 Бк/м3, стронцію-90 – 26 Бк/м3, що істотно нижче за допустимий вміст цих радіонуклідів у питній воді згідно “Допустимих рівнів вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у харчових продуктах та питній воді” (допустимий рівень – 2000 Бк/м3 для кожного з цих радіонуклідів).

...
Новини ЦГО
20.10.2020  Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
19.10.2020  Суботня злива у Києві виявилась рекордною
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
16.10.2020  Вперше за 140 років цьогорічне свято Покрови завершило метеорологічне літо
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
15.10.2020  Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у вересні 2020 року
Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забру
15.10.2020  У столиці ніч на 14 жовтня виявилась найтеплішою
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськоговаш IP 54.236.35.159
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії