ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 24 Вересня 2020 Четверг
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
43569 переглядів
549 відвідувачів
791 сессійновини

14.09.2020    Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у серпні 2020 року

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забрудненням атмосферного повітря в Києві проводились на 16 постах. Для визначення забрудненості повітря за місяць було відібрано і проаналізовано 6844 проби.

У серпні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту - у 3,0 рази, формальдегіду - у 1,7 раза, фенолу - у 1,3 раза, оксиду азоту - у 1,2 раза, діоксиду сірки - у 1,1 раза.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у серпні становили: 2,2 ГДКм.р. - на площі Перемоги, 2,0 ГДКм.р. - на проспекті Перемоги (район метро «Святошин»). Ще на десяти постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,1-1,9 ГДКм.р. З оксиду вуглецю зафіксована максимальна концентрація на рівні 1,0 ГДКм.р. на проспекті Перемоги. Максимальні концентрації інших забруднювальних домішок не досягали гранично допустимих рівнів.

Загальний рівень забруднення атмосфери у серпні по місту характеризувався як високий.

У просторовому розподілі найбільш забрудненими у серпні були райони Деміївської та Бессарабської площ. Високим рівнем забруднення повітря характеризувались також проспект Перемоги, вулиці Каунаська, Семена Скляренка, площа Перемоги, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро «Шулявка»), Оболонський проспект, бульвар Лесі Українки.  Повітря на вулицях Академіка Стражеска, Попудренка, Інженера Бородіна (район ДВРЗ) і в районі Гідропарку (поблизу мосту метро та автомагістралі) характеризувалось підвищеним рівнем забруднення, на проспекті Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії) – низьким рівнем.

Загалом у серпні, порівняно з попереднім місяцем, спостерігалось зниження середнього вмісту діоксиду азоту і оксиду азоту.

У порівнянні з серпнем 2019 р. рівень забруднення повітря в Києві також знизився, в основному, за рахунок зниження середньомісячних концентрацій формальдегіду. Поряд з цим дещо підвищився вміст фенолу.

Якість води у Дніпрі визначалась за гідрохімічними показниками. У серпні було відібрано 18 проб води, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені сполуками азоту нітритного на рівні 1-3 ГДК, сполуками цинку – 1-4 ГДК, мангану – 1-16 ГДК,  міді – 3-9 ГДК, хрому  шестивалентного – 7-10 ГДК, фенолами – 1-2 ГДК.  Концентрації азоту амонійного, заліза загального, нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищували відповідні нормативи.

У порівнянні з серпнем 2019 р.  у воді р. Дніпро в районі Києва  збільшився вміст сполук міді, мангану  та фенолів; концентрації азоту амонійного, цинку зменшились.

Для вивчення радіаційної ситуації на території Києва проводяться щоденні вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінення, а також за окремим регламентом відбір та аналіз проб атмосферного повітря та поверхневих вод на визначення вмісту радіонуклідів.

Радіаційний стан на території Києва у серпні був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у Києві протягом місяця знаходилась в межах 10-16 мкР/год, за середнього значення 12 мкР/год.

Сумарна бета-активність повітряних аерозолів, яка визначається переважно природними радіонуклідами – ізотопами урану, торію та продуктами їх розпаду, склала в середньому за місяць 12,9×10–5 Бк/м3; концентрація техногенного цезію-137 у повітрі становила 0,35×10–5 Бк/м3.

Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом серпня у м. Київ не спостерігалось.

Об’ємна активність цезію-137 у дніпровській воді в районі Києва складала 14,1 Бк/м3, стронцію-90 – 22 Бк/м3, що істотно нижче за допустимий вміст цих радіонуклідів у питній воді згідно “Допустимих рівнів вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у харчових продуктах та питній воді” (допустимий рівень – 2000 Бк/м3 для кожного з цих радіонуклідів).

...
Новини ЦГО
22.09.2020  Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
21.09.2020  Температура води у Дніпрі біля Києва опустилась нижче 20 градусів
Згідно спостережень гідрологічної станції Київ Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса С
15.09.2020  Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
14.09.2020  Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у серпні 2020 року
Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забру
08.09.2020  Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезваш IP 54.237.183.249
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії