ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 26 Жовтня 2020 Понеділк
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
56772 переглядів
714 відвідувачів
1029 сессійновини

12.08.2020    Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у липні 2020 року

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забрудненням атмосферного повітря в Києві проводились на 16 постах. Для визначення забрудненості повітря за місяць було відібрано і проаналізовано 7024 проби.

У липні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньо­добових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту – у 3,5 раза, формальдегіду - у 1,7 раза, оксиду азоту - у 1,5 раза, фенолу - у 1,3 раза, діоксиду сірки - у 1,2 раза.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у липні становили: 2,3 ГДКм.р. – на площі Перемоги, 2,2 ГДКм.р. на вулиці Каунаській та бульварі Лесі Українки, 2,0 ГДКм.р. – на проспекті Перемоги та Деміївській площі. Ще на восьми постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,1-1,9 ГДКм.р. З  оксиду вуглецю зафіксована максимальна концентрація на рівні 1,2 ГДКм.р. на площі Перемоги. З хлористого водню за максимальними концентраціями зафіксовано два випадки перевищення ГДКм.р. у 1,1 раза – на площі Перемоги та вулиці Скляренка. Макси­мальні концентрації інших забруднювальних домішок не досягали гранично допустимих рівнів.

Загальний рівень забруднення атмосфери у липні по місту характеризувався, як високий.

У просторовому розподілі найбільш забрудненими у липні були райони Деміївської та Бессарабської площ і вулиця Семена Скляренка. Високим рівнем забруднення повітря характеризувались також вулиця Каунаська, проспект Перемоги (район метро Святошин), площа Перемоги, Оболонський проспект, вулиця Олександра Довженка (поблизу метро Шулявка), бульвар Лесі Українки, вулиця Попудренка (район метро Чернігівська) та бульвар Вацлава Гавела (перетин з вул. Академіка Стражеска).

Повітря на вулиці Інженера Бородіна (район ДВРЗ) і на Гідропарку (район поблизу мосту метро та автомагістралі) характеризувалось підвищеним рівнем забруднення, на проспекті Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії) – низьким рівнем.

Порівняно з липнем 2019 р. рівень забруднення атмосферного повітря міста підвищився за рахунок зростання вмісту діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу. Одночас вміст формальдегіду дещо знизився. У порівнянні з червнем 2020 р. вміст фенолу у повітрі міста дещо знизився, інших домішок – не змінився.

Якість води у Дніпрі визначалась за гідрохімічними показниками. У липні було відібрано 18 проб води, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені сполуками азоту нітритного на рівні 1-3 ГДК, сполуками цинку – 1-4 ГДК, мангану – 1-6 ГДК,  міді – 2-6 ГДК, хрому  шестивалентного – 3-20 ГДК.  Вміст фенолів був на рівні ГДК.

Концентрації азоту амонійного, заліза загального, нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищували відповідні нормативи.

У порівнянні з липнем 2019 р.  у воді р. Дніпро в районі Києва  збільшився вміст сполук міді та хрому шестивалентного; концентрації азоту амонійного, азоту нітритного та фенолів зменшились.

Радіаційний стан на території Києва був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у Києві протягом місяця знаходилась в межах 9-15 мкР/год, за середнього значення 12 мкР/год.

Сумарна бета-активність повітряних аерозолів, яка визначається переважно природними радіонуклідами – ізотопами урану, торію та продуктами їх розпаду, склала в середньому за місяць 9,7×10–5 Бк/м3; концентрація техногенного цезію-137 у повітрі становила 0,25×10–5 Бк/м3.

Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом липня 2020 року у м. Київ не спостерігалось.

...
Новини ЦГО
20.10.2020  Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Києві
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срез
19.10.2020  Суботня злива у Києві виявилась рекордною
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
16.10.2020  Вперше за 140 років цьогорічне свято Покрови завершило метеорологічне літо
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
15.10.2020  Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у вересні 2020 року
Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забру
15.10.2020  У столиці ніч на 14 жовтня виявилась найтеплішою
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневськоговаш IP 54.236.35.159
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії