ЦЕНТРАЛЬНА ГЕОФІЗИЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ імені Бориса Срезневського 19 Серпня 2022 П'ятниця
  головна |  новини |  контакти |  файли |  документи |  аудіозаписи |  паспорт погоди | 
за місяць
27723 переглядів
413 відвідувачів
549 сессійНовини

30.10.2019  Повідомлення про ліквідацію підвищеного рівня радіаційного випромінювання в двох приміщеннях лабораторного корпусу, розташованому на внутрішній території ЦГО ім. Бориса Срезневського.

Повідомлення про ліквідацію підвищеного рівня радіаційного випромінювання в двох приміщеннях лабораторного корпусу, розташованому на внутрішній території ЦГО ім. Бориса Срезневського.

 

24 жовтня 2019 року співробітником Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського під час тестування дозиметра виявлено суттєве перевищення рівня потужності експозиційної дози (ПЕД) гамма-випромінення в приміщеннях лабораторного корпусу, розташованого на внутрішній території ЦГО. Протягом 25 жовтня співробітниками ЦГО проведено додаткове детальне обстеження виробничих приміщень та прилеглої території, яке підтвердило факт локального перевищення ПЕД гамма-випромінення (до 500-600 мкР/год). 

Після вихідних, 28 жовтня, про подію було проінформовано відповідні державні органи, як це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 813.

29 жовтня представниками ДСНС, ДУ «Київський МЛЦ МОЗ України», ДСП «Київський ДМСК» ДК УкрДО «Радон», Держатомрегулювання було проведено обстеження приміщень лабораторного корпусу та прилеглої території. Виявлено два осередки з підвищеними рівнями ПЕД, причому один знаходився на території.  Після оцінки наявних фактів прийнято рішення про вилучення забруднених фрагментів.

Проведено вилучення двох підозрілих предметів з ознаками джерел іонізуючого випромінювання, які поміщені у захисний контейнер та транспортовані спецавтомобілем у визначене місце.

Після закінчення робіт проведено дозиметричне обстеження приміщень лабораторного корпусу та прилеглої території; перевищень допустимих рівнів ПЕД та щільності потоку бета-випромінювання не зафіксовано. Загрози персоналу обсерваторії та навколишньому середовищу немає, про що складений відповідний акт, підписаний одинадцятьма уповноваженими особами.

У зв’язку із цим вважаємо тему підвищеного рівня забруднення вичерпаною.

...
Новини ЦГО
02.01.2020 Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підвели погодні підсумки найтеплішого року
За даними спостережень метеостанції обсерваторії середньорічна температура минулого року у Києві під
02.01.2020 Цьогорічний грудень виявився у столиці найтеплішим у XXI столітті і увійде до літопису погоди з максимальною темпе
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
28.12.2019 Цей рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень
До закінчення 2019 року залишилося ще кілька днів, але завдячуючи даним, що опрацьовує Центральна ге
26.12.2019 Дві ночі поспіль у Києві спостерігаються найтепліші ночі за 139 років спостережень
Про найтеплішу ніч 24 грудня вже проінформували слухачів Українського радіо. За даними спостережень
24.12.2019 Грудень продовжує бити температурні рекорди у столиці
Про рекорд максимальної температури повітря у понеділок вже проінформували слухачів Українського радваш IP 3.235.140.84
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії