CENTRAL GEOPHYSICAL OBSERVATORY named after Boris Sreznevsky 19 Серпня 2022 П'ятниця
  main   |   news   |   contacts   |   files   |   documents   |   audio recordings   |   weather passport   |  
за місяць
27684 переглядів
413 відвідувачів
549 сессійНовини

15.01.2021  Інформація про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві у грудні 2020 року

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України спостереження за забрудненням атмосферного повітря в м. Київ проводились на 16 постах. Для визначення забрудненості повітря за місяць було відібрано і проаналізовано 6390 проб.

У грудні з 20 домішок, які визначались лабораторіями обсерваторії, перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДКс.д.) відмічалось з діоксиду азоту – у 3,0 рази, діоксиду сірки – у 2,0 рази,  формальдегіду – у 1,7 раза, оксиду азоту – у 1,3 раза. Середньомісячний вміст фенолу був на рівні 1,0 ГДКс.д.

Максимальні разові концентрації діоксиду азоту у грудні становили: на площі Перемоги – 2,4 ГДКм.р., на вулиці Каунаській – 2,0 ГДКм.р., на бульварі Вацлава Гавела – 1,9 ГДКм.р., на проспекті Перемоги – 1,7 ГДКм.р., на вулиці Інженера Бородіна та Деміївській площі – 1,6 ГДКм.р. Ще на п’яти постах максимальні концентрації діоксиду азоту досягали 1,0-1,3 ГДКм.р. Максимальна концентрація оксиду вуглецю на рівні 1,0 ГДКм.р. відмічена на проспекті Перемоги, з фенолу на рівні 1,1 ГДКм.р. – на бульварі Вацлава Гавела.

Загальний рівень забруднення атмосфери у грудні по місту характеризувався, як високий.

Найбільш забрудненим повітрям у грудні відзначались райони вулиці Каунаської, Бессарабської площі,  проспекту Перемоги  (поблизу метро Святошин)  та  Деміївської площі.  Високим рівнем забруднення також характеризувались райони площі Перемоги, вулиці Академіка Стражеска (перетин з бульваром Вацлава Гавела), вулиці Олександра Довженка (поблизу метро Шулявка), Оболонського проспекту, бульвару Лесі Українки, вулиць Інженера Бородіна та Попудренка. Підвищений рівень забруднення повітря фіксувався на Гідропарку (район поблизу мосту метро та автомагістралі). Низьким забрудненням повітря характеризувався проспект Науки (поряд з метеомайданчиком обсерваторії).

Порівняно з попереднім місяцем загальний рівень забруднення повітря не змінився, порівняно з груднем 2019 р. – він дещо знизився.

Якість води у Дніпрі визначалась за гідрохімічними показниками. У грудні було відібрано 5 проб води, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були  забруднені  сполуками  азоту  нітритного  на  рівні   3 ГДК,   сполуками  міді  – 1-2 ГДК, цинку – 1-4 ГДК, сполуками хрому шестивалентного – 4-6 ГДК та мангану – 2-7 ГДК. Вміст сполук азоту амонійного, заліза загального, фенолів був на рівні ГДК.

Концентрації нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищували відповідні нормативи.

У порівнянні з груднем  2019 р.  у воді р. Дніпро в районі м. Київ дещо збільшився   вміст сполук азоту нітритного та сполук цинку;  концентрації азоту амонійного та фенолів зменшились.

Для вивчення радіаційної ситуації на території Києва проводяться щоденні вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінення, а також за окремим регламентом відбір та аналіз проб атмосферного повітря та поверхневих вод на визначення вмісту радіонуклідів.

Радіаційний стан на території Києва у грудні був стабільним. Потужність експозиційної дози гамма-випромінення у Києві протягом місяця знаходилась в межах 10-14 мкР/год, за середнього значення 11 мкР/год.

Сумарна бета-активність повітряних аерозолів, яка визначається переважно природними радіонуклідами – ізотопами урану, торію та продуктами їх розпаду, склала в середньому за місяць 9,0×10–5 Бк/м3. Концентрація техногенного цезію-137 у повітрі становила 0,63×10–5 Бк/м3.

Перевищень допустимих (за НРБУ-97) концентрацій радіонуклідів у атмосферному повітрі протягом грудня 2020 року у м. Київ не спостерігалось.

Об’ємна активність цезію-137 у дніпровській воді в районі Києва складала 5,3 Бк/м3, стронцію-90 – 27 Бк/м3, що істотно нижче за допустимий вміст цих радіонуклідів у питній воді згідно “Допустимих рівнів вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у харчових продуктах та питній воді” (допустимий рівень – 2000 Бк/м3 для кожного з цих радіонуклідів).
...
CGO News
05.05.2021 Погодні підсумки березня у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
05.05.2021 Календарна зима закінчилась, але зимовий сезон триває
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
05.05.2021 Погодні підсумки холодного та сніжного лютого у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
05.05.2021 Погодні підсумки типово зимового січня у столиці
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
27.04.2021 Щотижнева інформація про забруднення атмосферного повітря у м. Київ
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезваш IP 3.235.140.84
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії