CENTRAL GEOPHYSICAL OBSERVATORY named after Boris Sreznevsky 19 Серпня 2022 П'ятниця
  main   |   news   |   contacts   |   files   |   documents   |   audio recordings   |   weather passport   |  
за місяць
27747 переглядів
413 відвідувачів
549 сессійНовини

11.09.2017  Привітання колективу ЦГО імені Бориса Срезневського від журналу Надзвичайна ситуація +

Привітання колективу ЦГО імені Бориса Срезневського

 30 серпня 2017 року наказом Міністерства внутрішніх справ України Центральній геофізичній обсерваторії ДСНС України присвоєно ім’я Бориса Срезневського.

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського (ЦГО імені Бориса Срезневського) – дослідницько-спостережний заклад, заснований у 1855 році як метеорологічна обсерваторія при Київському університеті Святого Володимира.

ЦГО імені Бориса Срезневського є головною гідрометеорологічною організацією з питань методичного керівництва проведення метеорологічних, геліогеофізичних, аерологічних, гідрологічних спостережень та спостережень за хімічним і радіоактивним забрудненням навколишнього природного середовища. Здійснює збір, обробку, систематизацію, аналіз та узагальнення даних спостережень і підготовку матеріалів для їх використання та подальшого зберігання в галузевому державному архіві матеріалів гідрометеорологічних спостережень (ГДА МГС) Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Положення якого було затверджено спільним наказом Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України від 03.11.2016 № 3164/5/1153.

ЦГО імені Бориса Срезневського є найбільш функціонально розгалуженою методичною організацією гідрометеорологічної служби України, яка керує майже всією її спостережною мережею (крім авіаційної, агрометеорологічної, озерної та морської).

Згідно ст. 12 Закону України «Про гідрометеорологічну діяльність» обсерваторія посідає чільне місце в ієрархії управління державною гідрометеорологічною мережею після органу державної виконавчої влади, який реалізовує політику в галузі гідрометеорології. За розгалуженістю функцій вона не має аналогів у Європі.

Борис Ізмаїлович Срезневський (19 (31) березня 1857, Санкт-Петербург – 24 березня 1934, Київ) – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, дійсний член АН УСРР (з 19 квітня 1920 року), організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії (1919-1934), засновник геофізичної комісії (згодом кафедра геофізики) АН УСРР, кафедри сільськогосподарської метрології при Народному комісаріаті освіти УСРР, ряду періодичних українських метеорологічних наукових видань.

Редакція журналу «Надзвичайна ситуація +» вітає колектив Центральної геофізичної обсерваторії з важливою подією в історії установи – присвоєння їй славного імені видатного вченого і фундатора метеорологічної служби і науки в Україні – Бориса Срезневського.

Нехай Ваш досвід і професіоналізм, великий науковий, творчий та інтелектуальний потенціал у гідрометеорологічній справі і надалі служитиме зміцненню безпеки життєдіяльності і процвітанню нашої держави.

Зичимо колективу міцного здоров’я, щастя, добробуту та нових творчих звершень в ім’я України.

  Журнал «Надзвичайна ситуація +», (вересень, 2017)

...
CGO News
29.12.2017 Кінець грудня продовжує радувати киян температурними рекордами
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
26.12.2017 Кінець грудня радує киян температурними рекордами
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
19.12.2017 До столиці нарешті прийшла метеорологічна зима
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
18.12.2017 Середина грудня у столиці ознаменувалась осіннім кліматичним рекордом
За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського
04.12.2017 Підсумки календарної осені у столиці
Календарна осінь закінчилася, а метеорологічна зима ще не наступила. Вона прийде, коли середньодобовваш IP 3.235.140.84
Україна, 03028, м. Київ-28, проспект Науки, 39, корпус 2
тел/факс: (044)525-94-58, (044)525-69-69. E-mail: aupcgo@meteo.gov.ua
Наша сторінка у Facebook: Facebook.com/CGO.Official/
© Використання матеріалів сайту дозволяється тільки з дозволу керівництва обсерваторії